Selena otvára výrobu v Číne

21 grudnia 2010

Selena Group dokončila stavebné práce na svojom novom výrobnom závode v Číne, ktorý bude vyrábať polyuretánovú penu. Firma už začala skúšobnú výrobu. Investícia – financovaná z vlastných zdrojov skupiny – dosiahla sumu 30 miliónov PLN. Závod spoločnosti Selena je jedinou poľskou investíciou v oblasti Nantong.

Závod bol dokončený za rok a pol a zaradí sa medzi najmodernejšie závody na výrobu PU peny na svete.

Testovanie prvých pien vyrobených v Nantongu prebieha v šiestich čínskych provinciách: Che-pej, Ťiang-su, Anhui, Chu-nan, Šanghaj a S’-čchuan. Spoločnosť Selena sa snaží zákazníkom dodávať výrobky, ktoré budú v maximálnej možnej miere vyhovovať ich potrebám a preto vyvinula špeciálne receptúry na výrobu PU peny pre čínsky trh. Selena dodržuje vo všetkých svojich výrobných závodoch rovnaké normy bez ohľadu na to, kde sa závod nachádza. Výrobky skupiny vyrobené v Číne teda spĺňajú rovnako vysoké požiadavky ako tie európske.

Najnovší výrobný závod spoločnosti Selena Group zamestnáva poľských a čínskych odborníkov a kombinuje tak osvedčené postupy z oboch kultúr. Spoločnosť Selena využíva znalosti a skúsenosti, ktoré získala na celom svete, ako aj znalosti miestnych zamestnancov o príslušnom trhu i celej krajine.

Pre rastovú stratégiu spoločnosti Selena v nadchádzajúcich rokoch predstavuje Čína jeden z kľúčových trhov. Čínska ekonomika i naďalej zaznamenáva dynamický rast HDP, čo okrem iného vedie tiež k rýchlemu rastu stavebníctva. Výroba začatá v Nantongu zlepší postavenie našich výrobkov – PU pien a lepidiel – ktoré sa v súčasnosti dovážajú z našich závodov v Poľsku. Posilní tiež pozíciu spoločnosti Selena na čínskom trhu. Z dlhodobého hľadiska sa usilujeme o to, aby sa z Číny stalo centrum pre geografickú expanziu do ostatných krajín juhovýchodnej Ázie a Tichomoria,“ – hovorí Krzysztof Domarecki, generálny riaditeľ Selena Group.

Vážime si vaše súkromie, preto vás informujeme, že sme aktualizovali našu Politiku ochrany osobných údajov a súkromia. Chceme vám poskytnúť jasné, prehľadné a kompletné informácie o tom, akým spôsobom spracúvame vaše osobné údaje. V jednotlivých bodoch podrobne opisujeme, ktorými vašimi osobnými údajmi disponujeme a akým spôsobom ich používame. Pripojili sme tiež informácie o vašich právach, napr. akým spôsobom môžete získať prístup k svojim údajom a akým spôsobom môžete požiadať o zastavenie ich používania.